Zarabianie na Facebooku

Zarabianie na facebooku

Zarabianie na Facebooku – czy to w ogóle możliwe? Czy istnieje tutaj jakaś metoda, która pozwoli zarobić jakieś konkretne pieniądze? Jest możliwość zarobić tutaj cokolwiek? Czy na zarobek z Facebook’a możemy liczyć stosunkowo szybko, czy to bardziej długotrwały proces? Poniżej postaram się odpowiedzieć na te i wszelkie inne pytania.

Jak zarabiać na Facebooku

Od samego początku czyli tutaj warto coś sobie uświadomić. Zarabianie na takim serwisie społecznościowym jakim jest Facebook nie polega na transakcji pomiędzy nami a właścicielem portalu. Uzyskanych pieniędzy z Facebooka nie dostaniemy bezpośrednio, chyba że zaczęli byśmy pracę w tymże serwisie. Nie ma co się oszukiwać, że jest to mało prawdopodobne. Dlatego musimy liczyć tutaj na inne metody zarabiania „Z Fejsa”. Jakie to metody? 

Zarabianie na Facebooku oczywiście jest możliwe. A więc właściwie jak możemy coś zarobić ? Możemy tego dokonać między innymi za pośrednictwem jakże znanego już fanpage. W skrócie jest to nasza autorska strona www (tak jest to możliwe – można powiedzieć, że facebook jest hostingiem naszej strony). Taki fanpage z dużą ilością tzw. like otwiera nam furtkę z wieloma możliwościami , a im więcej „like” tym coraz lepiej.

Promocja własnego bloga i/lub kanału na YT

Nasz jakże znany facebook doskonale sprawdzi się do powiększania grona czytelników, przez udostępnianie nowych wpisów z naszego bloga lub np. filmików z autorskiego kanału na YouTube. Dobrze prosperujący fanpage zdobywający dużo polubień tzw. „lajków” może w przyszłości zagwarantować nam dodatkowy wartościowy ruch na stronie, blogu lub kanale na YouTube. Co ważniejsze wkładu własnego i bez dodatkowych kosztów. Jest to całkiem dobry pomysł gdy prowadzimy swojego bloga nastawionego na zarobek. Jeżeli jest inaczej to może warto to rozważyć, aby móc zarabiać? Możliwości zgromadzenia pieniędzy z bloga jest bardzo dużo, a jeżeli jeszcze nie masz bloga to może go za niedługo założysz? Jest to na prawdę bardzo łatwe. Jeżeli mamy dobrze rozwiniętego i prosperującego fanpage to na pewno warto spróbować.

Jak założyć bloga

jak założyć bloga

Mimo, że wydaje się to bardzo proste to w dalszym ciągu nie każdy wie jak to zrobić. Zatem zacznijmy gdzie i jak założyć bloga ? Sprawdź …

Jak zarabiać na blogu

zarabianie na blogu

Zarabianie na blogu to niewątpliwie jeden z lepszych sposobów na dodatkowe pieniądze z internetu. Warto spróbować, gdyż założenie jest bardzo proste i szybkie do wykonania…

Sprzedaż produktów na FB czyli zarabianie na Facebooku

Oczywiście zarabianie na Facebooku może też być prowadzone w nieco bardziej tradycyjny sposób. Mogą to być np. ogłoszenia które dodajemy na Fejsie. Umieszczać możemy je zarówno na swoim osobistym profilu, jak i również w dedykowanych grupach ( są takie specjalnie to tego stworzone. tzw. kupie/sprzedam). Niestety wadą tutaj jest to, że Twoje ogłoszenie będzie skierowane tylko do konkretnych członków grupy lub też ewentualnie Twoich znajomych. Gdy ogłaszamy się w grupie musimy dopasować się do panujących w środku niej standardów. Warto również wspomnieć i musimy o tym pamiętać, że nasi potencjalni kupujący będą starali się z nami targować aby zapłacić mniej. Najlepiej w tym wypadku za pomocą komentarzy. Trzeba być przygotowanym, że aby coś sprzedać czasami będziemy musieli trochę zejść z ceny.

Skracanie linków i upload plików

Zarabianie takim sposobem jest oczywiście bardzo proste. Skracamy linki do wybranych przez nas treści przy pomocy płacących za to serwisów do skracania lub po prostu wstawiamy linki do udostępnionych różnego rodzaju plików. Kiedyś było to o wiele bardziej popularne. Taka metoda dawała zarobek już na samych kliknięciach lub pobraniach. Prawda, że proste ?Niestety nastały takie czasy, że aktualnie bardzo dużo linków z tego typu jest najzwyczajniej blokowanych przez fb. Tak więc trzeba teraz trochę pokombinować i obadać temat. Oczywiście nie oznacza to, że nie da się zarobić w ten sposób.

Skracanie linków

Skracanie linków

Skracanie linków to metoda już sama w sobie bardzo prosta. Tym bardziej gdy mamy odpowiednio dużą ilość odbiorców. Wystarczy skorzystać z serwisów do tego przeznaczonych, które płacą nam za…


Promocja własnej firmy na Facebooku

Założenie swojego fanpage to idealny pomysł gdy wchodzi w grę promocja własnego biznesu. Tak samo ciekawym pomysłem będzie powiązanie własnego sklepu internetowego ze swoją stroną na Facebooku (oczywiście gdy mamy taki biznes). Warto o tym wspomnieć i pamiętać, że czym więcej polubień strony, tym więcej potencjalnych klientów którzy będą zainteresowani. Nie można zapomnieć o ciekawych postach, które zachęcą do działania nie tylko tych związanymi ze sprzedażą produktów. Ciekawe posty mogą być często udostępniane i zachęcają do klikania lajków, co za tym idzie generują dodatkowy zasięg.

Jak promować Fanpage na Facebooku

Niestety promowanie fanpage nie jest rzeczą najłatwiejszą, najtrudniejsze są początki. Na całe szczęście czym dalej, tym łatwiej. Dzieje się tak dlatego, że ludzie z reguły chętniej lajkują strony, które mają większą ilość polubień. Tak więc gdy odbijemy się z dna czyli naszego startu strony w późniejszym czasie będzie coraz łatwiej.
Pierwsza i podstawowa możliwość to oczywiście reklama na Facebooku. Cel jest wiadomy, zdobycie polubień na naszym fanpage. Minusem tego rozwiązania jest wkład finansowy, który musimy włożyć a nie każdy może sobie na to pozwolić.

Mniej skutecznym i bardziej długotrwałym jest tworzenie postów, które ludzie będą chętnie lajkować. Dodatkowo jest możliwość, że ktoś udostępni lub oznaczy znajomego co zwiększy zasięg. Swojego czasu tzn. „oznacz znajomego, który …” były bardzo popularne i znacznie zwiększały zasięg naszych postów. Aktualnie sporo stracił na swojej wartości, lecz nie znaczy, że nadal nie są wartościowe.
Tak więc najlepiej próbować różnych metod, aby sprawdzić, która okaże się w naszym wypadku najskuteczniejsza.

Jak inaczej można zarobić w internecie

Zarabianie na Facebooku to oczywiście tylko jedna z wielu możliwości. Internet jest otwarty i daje nam spore pole do popisu.
Sprawdź pozostałe możliwości, ponieważ w większości przypadków bardzo dobrze połączyć je z zarabianiem na Facebooku. Dobre przykłady to Influencer lub kanał Youtube. Sprawdź również:

Zarabianie na ankietach

Wypełnianie ankiet to jeden z popularniejszych sposobów zarabiania przez internet, ponieważ…

Zarabianie na reklamach

Klikanie w reklamy to chyba najprostsza metoda zarabiania w internecie, która wymaga jedynie…

Zarabianie na Facebooku – Opinie

Zarabianie na Facebooku jak najbardziej jest możliwe. Jest to zarobek pośredni, uzyskany za pośrednictwem platformy, ale pomimo wszystko może się stać konkretnym źródłem naszego dochodu. Zarabianie na Facebooku samo w sobie bardzo dobrze sprawdzi się jako dodatkowa promocja swojego biznesu. Ważne jest cierpliwe dążenie do celu i poświęcony czas.

A czy Wy macie jakieś doświadczenie z zarabianiem na Facebooku? Podziel się opinią w komentarzu poniżej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *