Zarabianie na blogu

Rozwój internetu przez lata w dużej mierzę przyczynił się do bardzo wielu możliwości zarobkowych. Jednym ze sposobów na dochody z internetu jest zarabianie na blogu lub stronie internetowej. Jak możemy tego dokonać i w jaki sposób sprawić, aby Twoja witryna uzyskała możliwość zarabiania pieniędzy ? Jakie mamy możliwości generowania dochodu z powstającego ruchu na naszej stronie lub blogu?

Zarabianie na blogu

Od czego zacząć – zarabianie na blogu

Praktycznie codziennie w sieci pojawia się bardzo dużo nowych blogów oraz portali tematycznych jak i stron internetowych. Niestety naprawdę wysokie zarobki, które mogły by satysfakcjonować jest w stanie generować jedynie mały procent z nich. Wiąże się to przede wszystkim z bardzo dużą ilością pracy którą trzeba włożyć zarówno w prowadzenie jak i promocję bloga lub strony. Przede wszystkim należy zapamiętać, że zarabianie na blogu w większości przypadków łączy się z ilością osób regularnie odwiedzających, obserwujących oraz komentujących wpisy jak i całego bloga. Chcąc uzyskać taki wynik, treść bloga musi być przede wszystkim unikalna i interesująca z punktu widzenia odwiedzającego bloga czytelnika. Właściciel strony powinien umieć zarówno przyciągnąć nowe osoby do takiego miejsca jak również zatrzymać je w tym miejscu na stałe.

Przyczynia się do tego ciekawy i wartościowy content, który napisany jest lekkim językiem i zawiera przydatne dla czytelnika informacje. Przykładem tutaj mogą być bardzo dobre blogi tematyczne o modzie, gotowaniu, czy też jakimś hobby. Najwięcej z czytelników trafia na takiego bloga dzięki skutecznemu pozycjonowaniu, dlatego nie możemy zaniedbać i zapominać o tej kwestii. Z całą pewnością jest to proces wymagający fachowej wiedzy oraz regularnej pracy, najlepiej taką czynności powierzyć wyspecjalizowanej firmie. W tym momencie możemy osobiście zająć się stroną merytoryczną bloga. Zaczynamy tworzyć wartościowe wpisy i tematy oraz umieszczamy dobrej jakości zdjęcia.
Możemy nieco poprawić pozycję swojej strony poprzez autosurf. Chociaż jest to w większości mało pomocne, warto od czegoś zacząć.

Zarówno czytelnicy jak i reklamodawcy, mając tak ogromny wybór blogów i stron. Z całą pewnością raczej nie zainteresują się propozycją średniej lub niskiej jakości. Jeżeli więc chcemy zacząć zarabianie na blogu to stronę techniczną musimy dopiąć na tzw. ostatni guzik.

Jak założyć bloga

Założenie naszego własnego bloga jest wbrew pozorom bardzo proste. W zasadzie wystarczy tutaj kilka minut, aby blog już istniał w sieci i mógł być odwiedzany przez innych ludzi. Oczywiście dodawanie wpisów już zajmuję więcej czasu, ale jeżeli chodzi o sam blog można go postawić naprawdę bardzo szybko. Po założeniu w zasadzie nie pozostanie już nam nic innego jak tylko zdobyć odwiedzających, co może już zająć trochę czasu i oczywiście dodawanie wartościowych wpisów.

Zarabianie na blogu, który ma swoich czytelników

Internet daje nam obecnie w zasadzie nieskończone możliwości reklamy oraz promocji. Dlatego też właściciele przeróżnych firm lub specjalnie do tego stworzone agencje poszukują miejsc, w których mogą zacząć promować swoje produkty lub usługi. Okazuje się, że to właśnie takimi miejscami są nasze prywatne blogi i strony internetowe www. Często zdarza się tak, że takowe odwiedzają czasem nawet setki tysięcy osób miesięcznie. Jest to bardzo duża ilość. Właściciel może przeznaczyć konkretną powierzchnię reklamową i udostępnić później na swojej stronie. Może to być serwis reklamowy Google Adsense, podobne tego typu systemy lub umownie z jakąś firmą bądź osobą prywatną chcącą się u nas zareklamować.

Jakie są możliwości zarobkowe – zarabianie na blogu :

  • Program partnerski – Promowanie określonych usług lub produktów przy pomocy specjalnych linków. Niektóre mają naprawdę bardzo wysokie prowizję co je wyróżnia. Jest to chyba jeden z bardziej ciekawych sposobów zarabiania na blogu.
  • Reklama kontekstowa – Reklama dopasowana tematycznie do treści na stronie, na której będzie wyświetlana. Przede wszystkim dzięki temu reklamodawca będzie miał większe szanse, że czytelnicy będą zainteresowani daną reklamą.
  • Sieci afiliacyjne – Serwisy gdzie znajdziemy bardzo dużo różnych produktów i usług do promowania w jednym miejscu. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie musimy zakładać kont w wielu serwisach, aby promować różne oferty.
  • Reklama bannerowa – Bannery stron, które wyświetlają się w miejscach do tego wyznaczonych. Możemy dogadać się indywidualnie z konkretnym reklamodawcą co do miejsca, stawki oraz czasu emisji lub wykorzystać firmę w tym pośredniczącą,
  • Sprzedaż własnych produktów  – Sprzedaż np. różnego rodzaju ebooków, koszulek, szkoleń, własnych lub własnoręcznie wykonanych produktów,
  • Płatny dostęp do treści – Czasem zdarza się, że wartościowe blogi pobierają opłaty za dostęp do konkretnych artykułów, plików lub pojedynczych wpisów ale nadal jest to stosunkowo rzadko spotykane,
  • Bezpośrednia współpraca z markami – Do popularnych twórców znane marki i firmy po prostu same się zgłaszają. Oczywiście zazwyczaj muszą zgadzać się tematycznie. Mogą to być różnego rodzaju recenzje, opinie dotyczące produktów lub najzwyklejsze zareklamowanie czegoś.
  • Artykuły sponsorowane – Wpisy autora na swoim blogu, w których umieszczone są treści reklamowe. Czyli po prostu reklamujemy kogoś.

Jaki sposób zarabiania na blogu jest najlepszy?

Posiadając własnego bloga z istniejącym już dosyć sporym ruchem nie musimy ograniczać się do wyboru tylko jednej metody zarabiania na blogu. Dobrym pomysłem jest połączyć wiele z tych metod, aby uzyskać lepszy efekt i zwiększyć zarobki. Czasami może się zdarzyć, że różnego rodzaju reklamy nie dają satysfakcjonujących nas zarobków. Dzieje się tak, ponieważ wielu użytkowników internetu korzysta z programów blokujących reklamy. Czasami wyjściem z takiej sytuacji mogą być okienka z prośbą o wyłączenie AdBlocka, ale pewnie w większość wypadków zostaną zignorowane. Poza tym mało kto lubi jak się na nas coś wymusza. Pozostałe z metod nie są w żaden sposób blokowane dlatego pozwalają nam całkiem nieźle zarobić.

Zarabianie na blogu – często początek większej kariery

Prowadzenie popularnego bloga lub też znanej strony www, otwiera wiele różnych możliwości związanych z reklamą. Jest to związane już bardziej poza internetem. Najbardziej znani twórcy mogą później wziąć udział np. w reklamach telewizyjnych. W ten sposób na jednej reklamie można się wzbogacić nawet o kilkadziesiąt tysięcy złotych. Również telewizje śniadaniowe często zapraszają do rozmów znanych twórców blogów różnych tematycznie. Osoby takie odwiedzają także wydarzenia i eventy z których też mają pewne korzyści finansowe.
Niestety takiej kariery doczekają się jedynie tych najlepszych blogerów z najlepszymi pomysłami. By zacząć zarabianie, przede wszystkim dobre zarabianie na blogu, musimy znaleźć niezagospodarowaną jeszcze dotąd niszę i okazać się w niej niemalże ekspertem. To z biegiem czasu może doprowadzić do zadowalającej popularności oraz całkiem dobrych pieniędzy.

Ile można zarobić na blogu

Zarabianie na blogu jak było pisane wyżej możliwe jest na wiele przeróżnych sposobów, a potencjał tych metod zarobkowych jest naprawdę bardzo duży. Istnieje wiele czynników od których zależy ile zarobimy na własnym blogu, ale bez wątpienia kwoty te mogą być na tyle przyzwoite lub wystarczające by całkowicie zrezygnować z pracy na pełny etat. Bez wątpienia nie każdy będzie w stanie osiągnąć aż taką popularność. Będąc mniej popularnym i zarabiając nawet mniejsze kwoty może to stanowić całkiem miły dodatek do naszej pensji.

Jaką tematykę wybrać, aby zacząć zarabiać na blogu?

Z czasem każdemu może przyjść taki moment, że poważnie zaczynamy myśleć o założeniu własnego bloga. Co gdy zupełnie nie mamy pomysłu jakiej tematyki się podjąć. Możemy oczywiście wybrać tematykę z dużym potencjałem zarobkowym, ale zdecydowanie lepszym wyjściem jest po prostu wybór związany z naszymi zainteresowaniami lub hobby. Dużo lepiej prowadzić bloga, na który artykuły piszemy z przyjemnością i przede wszystkim wiemy o czym pisać. Inaczej wygląda to niż pisanie na siłę tylko po to, aby coś zarobić. Im wyższe zainteresowanie danom tematykom, tym lepsze stawki możemy uzyskać. Finanse to jeden z tematów, który pozwala dobrze zarobić ze względu na wysokie prowizje i zainteresowanie tematem.

Blog jako promocja własnej firmy

Firmy świadczące określone usługi również często decydują się na założenie własnego bloga, który pozwala pozyskiwać im kolejnych klientów. Dobrze wypozycjonowane artykuły gwarantują dużą ilość odwiedzin osób zainteresowanych konkretnym tematem. Często będzie przekładało się to na zainteresowanie produktem lub usługą oferowaną przez firmę.

Jak inaczej zarabiać w internecie?

Własny blog to bez wątpienia jeden z lepszych i ciekawszych pomysłów na jakiś swój biznes i zarabianie pieniędzy przez internet, ale oczywiście nie jest on jedyny. Warto przyjrzeć się i poznać także pozostałe możliwości. Czasem można w bardzo dobry sposób je połączyć i wykorzystać w parze z zarabianiem na blogu.

Zarabiaj przez internet

Internet jest obecnie wszędzie dostępny, nic więc dziwnego, że zarabianie przez internet cieszy się coraz większą popularnością…

Skracanie linków

Skracanie linków

Skracanie linków to nie tylko zamiana długich adresów w krótsze, ale także świetny sposób na zarobek, jeśli…

Zachęcam także, sprawdzić hosting internetowy – Dhosting

Zarabianie na blogu – Opinie

Własny blog to nie wątpliwie jeden z tych lepszych sposobów zarabiania pieniędzy w sieci. Plusem będzie fakt, że dostępny jest w zasadzie dla każdego. Założenie bloga jest bardzo proste i możemy to zrobić też całkowicie za darmo, choć z pewnymi ograniczeniami. Mamy również możliwość skorzystania z własnego hostingu oraz domeny. Pozwoli nam to na zniesienie wszelkich ograniczeń, ale wymagać będzie od nas wkładu finansowego. Nie jest to, jednak duża kwota, więc nie powinniśmy tego nawet odczuć, a dobry blog bardzo szybko na siebie zarobi.

Macie jakieś doświadczenia z zarabianiem na blogu? Podzielcie się opinią w komentarzu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *