Skracanie linków

Skracanie linków bardzo często jest stosowane aby zmienić za długi adres w krótszy i bardziej przyjazny użytkownikom. Gdy skracamy link za pomocą zewnętrznego serwisu mamy dostęp np. do różnego rodzaju statystyk, które czasem mogą być pomocne podczas wrzucania linków na zewnętrzne strony. Co też ważne, na takim skracaniu oczywiście, że możemy również zarobić i wbrew pozorom nie jest to wcale takie trudne jak się z początku może wydawać. Jest to wręcz idealne rozwiązanie dla tych, którzy mają dobry pomysł na wygenerowanie w sieci dużego ruchu.

Skracanie linków – jak na tym zarabiać?

Skracanie linków jak można się domyślić po samej nazwie służy przede wszystkim do skrócenia dużej liczby znaków w linku. W odróżnieniu od tych standardowych serwisów skracających, tutaj przed skróconą stroną docelową pojawi się nam krótka strona reklamowa. Zazwyczaj wygląda to tak – Klikamy na skrócony link – czekamy kilka sekund -pomijamy reklamę – uzyskujemy przekierowanie do właściwego linku.
W taki sposób możemy skrócić dowolny adres internetowy, a co ciekawe serwisy które to umożliwiają, dodatkowo płacą za takie skracanie linków za ich pośrednictwem. Dochód ten uzyskujemy z wyświetlających się podczas przechodzenia do właściwego adresu reklam, analizy ruchu oraz kont premium.
Zazwyczaj wystarczy tylko wkleić na stronie serwisu do skracania własny link i zatwierdzić. Wówczas uzyskujemy nowy skrócony adres linku. Logicznie idąc dalej- im więcej razy go udostępnisz i więcej będzie klików tym większe będą zarobki.

Istnieje bardzo dużo stron oferujących możliwość skracania linków. Zazwyczaj liczymy zarobki za 1,000 kliknięć, a stawki zależą przede wszystkim od kraju, z którego uzyskiwany jest ruch. Zamiast udostępniać gdzieś w sieci bezpośredni linki, można zamaskować je przy pomocy serwisu skracającego i w ten sposób dodatkowo zarobić. Oczywiście rozmieszczenie większej liczby linków pozwala nam na szybsze uzbieranie wymaganej do wypłaty ilości wejść lub zarobków. Skrócone linki można udostępniać w zasadzie wszędzie, m.in. na różnych forach, serwisach społecznościowych, blogach czy nawet e-mailach bądź innych wiadomościach prywatnych. Treść, do której odsyłają skrócone linki musi być atrakcyjna dla odbiorcy która będzie chciała w niego kliknąć. Mogą one prowadzić do różnych stron, zdjęć, blogów lub naszych fanpage…

Płacące serwisy skracające linki

To który serwis będzie lepszy zależy przede wszystkim od kraju, w którym mamy zamiar promować zamieszczne przez nas treści. Można porównać sobie aktualne stawki dla wybranego kraju w poniższych serwisach (zawsze można przecież promować je poza obszarem Polski, a stawki w innych krajach zazwyczaj są zdecydowanie lepsze). Wystarczy kliknąć na dole danej strony w payout rates by je zobaczyć.


sh

Shorte jest polskim serwisem do skracania linków, który powstał w 2013 roku.


Adfly jest serwisem do skracania linków, który funkcjonuje od 2009 roku. Jest to jeden z najpopularniejszych, o ile nie najpopularniejszy serwis, który płaci za skracanie linków.


Czy zarabianie na skracaniu się opłaca?

Skracanie linków na pewno jest opłacalne, ale z pewnością nie dla wszystkich. Trzeba mieć dobre media, swoją stronę z dużym ruchem, albo bardzo dobre miejsca do wrzucania tak skróconych linków. Oczywiście wypadało by wiedzieć też czego ludzie szukają w danym momencie lub będą szukać niebawem. Po spełnieniu tych warunków można liczyć na całkiem przyzwoity zarobek.

Za 1000 kliknięć w taki link możemy liczyć na kilka nawet do kilkunastu dolarów, oczywiście w zależności od kraju, w którym zostanie wyświetlony tak link. Na początku dla osoby nie w temacie taka ilość kliknięć może wydawać się bardzo duża, ale osoby, które zajmują się tym na wyższym poziomie są w stanie zdobyć o wiele większą ilość nawet w ciągu jednego dnia.

Kolejny pomysł jak możemy wykorzystać skracanie linków to promocja własnej strony na różnych serwisach.
Gdy wykupujemy reklamę typu skip klik np: na sejfiku i dodajemy tam swoją stronę – można powiedzieć że wydajemy tylko połowę z tego na reklamę swojej strony ponieważ drugą połowę odzyskujemy ze skracacza !

Inne sposoby zarabiania

Skracanie linków może sprawić nam dodatkowe parę groszy w kieszeni. Nie jest to jednak jedyna możliwość zarabiania w internecie, którą warto poznać. Oczywiście to tylko jedne z wielu możliwości, jakie daje internet.

Zarabianie na ankietach

Wypełnianie ankiet to jeden z popularniejszych sposobów zarabiania przez internet, ponieważ…

Zarabianie na reklamach

Klikanie w reklamy to chyba najprostsza metoda zarabiania w internecie, która wymaga jedynie…

Opinie na temat skracania linków

Skracanie linków to jakby nie patrzeć dość ciekawy sposób zarabiania, choć z pewnością nie każdy się w nim odnajdzie. Wymaga sporo rozeznania w internecie. Chociaż dla osób, które w tym już siedzą dłużej z pewnością jest to całkiem niezłe źródło dochodu.

Macie jakieś doświadczenia z zarabianiem na skracaniu linków? Podzielcie się opinią w komentarzu.

3 thoughts on “Skracanie linków

 • 17 kwietnia 2021 o 23:18
  Permalink

  Do skracania linkow polecam https://shorty.sh
  Darmowa i latwa w obsludze strona, z ktorej korzystam codziennie.
  Dziala zarowno w przegladarce jak i na telefonie.
  Polecam!

  Odpowiedz
 • 27 stycznia 2023 o 18:20
  Permalink

  Do skracania linków osobiście poleciłbym itsleg.it
  Darmowy wygodny w obsłudze anty phishingowy serwis. :))

  Odpowiedz
  • 1 lutego 2023 o 09:20
   Permalink

   Witam. Nie używałem więc za dużo nie mogę na temat tego serwisu powiedzieć. Wygląda, że jest przede wszystkim bezpieczny. Niestety z tego co zauważyłem brakuje mu zarabiania na skróconych linkach 😉

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *