Shorte

Shorte.st to serwis pomimo, że polski to zbudowany przede wszystkim pod globalny internet, dlatego najwięcej ruchu generuje za granicą naszego kraju. Polski serwis, który ruszył w 2013 roku i z powodzeniem działa również na naszym rynku polskim. Zarabianie na skracaniu w shorte.st opiera się na ruchu wchodzącym i wychodzącym z serwisów internetowych.

Jak zarabiać w Shorte.st

Shorte jest serwisem skracającym, gdzie zarabiamy skracając linki. Tak skrócony link wygląda następująco: http://gestyy.com/equPXG. Początek zazwyczaj sh.st lub jak u mnie np. gestyy , różni się dalej tylko literami/cyframi na końcu. By zamienić na taki link wystarczy wkleić link do skrócenia w zaznaczonym miejscu, a następnie „Shorten”. Nie jest to oczywiście jedyna możliwość.

Shorte Website script

Powyższa opcja pozwala wygenerować w Shorte odpowiedni dla nas skrypt do zarabiania dla osób posiadających własną stronę lub blog.

 • Links – włączenie lub wyłączenie skróconych linków do wyświetlania na stronie.
 • Domains selection type – tutaj podajemy adresy konkretnych stron:
  • Include – wszystkie linki wychodzące kierujące do podanych stron będą zamienione na skrócone linki np. do Youtube.
  • Exclude – jak wyżej z tą różnicą, że będą zamienione wszystkie linki z wyjątkiem podanych (np. własna domena. Wtedy linki wewnątrz serwisu będą otwierały się normalnie bez reklam).
 • Entries – reklama wyświetlana przy wejściu na stronę:
  • On entry – przy wejściu na stronę po upłynięciu podanego czasu (w milisekundach).
  • On click – po kliknięciu myszą w dowolnym miejscu.
 • Exits – wyświetlanie reklam dla osób, które zdecydują się opuścić witrynę kilka chwil po wejściu. Osoby, które wykażą jakąś aktywność na stronie lub zostaną na niej dłuższy czas, nie zobaczą żadnych reklam.
 • Pop ads – reklama w postaci wyskakującego okienka po wejściu na konkretną stronę (domyślnie jest to jedno takie okienko na 24h, ale można to zmienić).

More tools

 • Quick link – pozwala szybko skracać dopisując na końcu link do skracanej strony. Wystarczy zapamiętać podany początek (każdy użytkownik ma swój) lub go gdzieś zapisać pod ręką.
 • Developers api – api dla developerów.
 • Mass shrinker – masowe skracanie linków. Wystarczy powklejać jeden pod drugim.
 • WordPress plugin – wtyczka do wordpress’a
 • DLVR.IT – integracja z social mediami. Pozwala zarabiać na udostępnieniach.
 • Refferal program – zapraszanie znajomych. Otrzymujemy dodatkowo 20% pieniędzy, które zarobią.

Ile można zarobić w Shorte.st

Oczywiście to ile można zarobić w Shorte.st zależy od wielu czynników. Jednym z nich są stawki, które możemy przejrzeć klikając w payout rates na dole strony. Będą się one od siebie różniły, w zależności od kraju, w którym otwierane będą linki. Kolejna bardzo ważna sprawa to oczywiście ilość kliknięć. Tak więc zarobek zależy już tylko od nas. Przy dobrych miejscach udostępniania mogą to być całkiem niezłe pieniądze, ale trzeba mieć na uwadze, że nie każdy jest w stanie dużo w ten sposób zarobić.

Wypłata w sh.st

Wypłata z serwisu następuje automatycznie 10 dnia każdego miesiąca, pod warunkiem, że na naszym koncie znajduje się przynajmniej 5$. Żeby to było możliwe musimy ustawić w opcjach prawidłowy adres, na który trafiać mają zarobione przez nas pieniądze . Dostępne możliwości:

Program poleceń

Serwis posiada własny program partnerski, co nie powinno w sumie nikogo dziwić. Od każdej poleconej osoby otrzymujemy dożywotnio, bez limitów 20% ich zarobków, przy czym oczywiście oni na tym nic nie tracą. Duża ilość aktywnych promotorów pozwala znacznie zwiększyć zarobki bo przecież co dwie głowy to nie jedna.

Jak inaczej zarabiać przez internet?

Shorte.st jest bardzo dobrym i popularnym serwisem. Warto natomiast przed rozpoczęciem skracania linków porównać stawki dla konkretnych krajów z innymi serwisami tego typu. W internecie ich nie brakuje. Oczywiście poza skracaniem linków warto poznać również inne sposoby zarabiania w internecie.

Aplikacje do zarabiania pieniędzy na telefonie

Telefon możemy wykorzystać też do zarabiania pieniędzy. Wystarczy, że….

Cashback i kody rabatowe

Cashback i kody rabatowe to świetny sposób, aby zaoszczędzić, oraz otrzymać zwrot części pieniędzy wydanych na…

Opinie o Shorte.st

Shorte to fajny, wypłacalny i co ważne polski serwis do skracania linków. Chcąc zacząć w tej branży warto wcześniej porównać stawki z konkurencją, ponieważ zmieniają się one co jakiś czas. Z pewnością jednak serwis należy do czołowych w swojej kategorii.

Macie jakieś doświadczenia z serwisem? Zostawcie swoją opinię w komentarzu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *