Reflink – co to jest?

reflink

Większość serwisów umożliwia otrzymanie określonych profitów głównie procentowych, poprzez zapraszanie kolejnych osób do serwisu, wykorzystując tzw. reflink. Jest to na pewno korzystne zarówno dla serwisu, jak i osoby, która z takich linków korzysta. Jak rozpoznać link, gdzie go promować i ile można na tym zarobić ??

Reflink (link referencyjny) służy do zapraszania kolejnych osób do programu np. gry itp. W zależności od serwisu, za każdego zaproszonego nowego członka otrzymamy określone profity. Oczywiście wynagrodzenie różni się od serwisów, może być jednorazowe lub w postaci procentowej.

Reflink w adresie może się różnić, choć najczęściej spotkamy się, że będzie zbudowane na tej samej zasadzie. Wygląda to mniej więcej tak: http://adres_strony.pl/x.php?nick_lub_numer. Oczywiście to tylko przykład, a reflink może wyglądać całkowicie inaczej.

Gdzie znaleźć reflink

Bez względu na serwis, zlokalizowanie reflinka powinno być szybkie i proste. Często znajdziemy link w zakładkach takich jak: „zaproś znajomego” czy „program partnerski”. Czasem jest on widoczny od razu po zalogowaniu i odpowiednio wyeksponowany.

Gdzie można spotkać reflink?

Reflinki możemy spotkać je również w różnego rodzaju grach online, w których za zaproszenie kolejnych osób otrzymujemy wirtualną walutę. Możemy znaleźć aplikacje na których gramy w gry za punkty wymieniane później na pieniądze.

Jak zarabiać na reflinkach

Wiele programów zarobkowych dostępnych w internecie wykorzystuje reflinki. Samemu też możemy w nich zarobić, ale prawdziwa zabawa i znaczne zwiększenie zarobków możliwe jest właśnie dzięki zapraszaniu. Jakie portale pozwalają nam zarabiać na reflinkach?

Zarabianie na ankietach

ankiety

Wypełnianie ankiet to jeden z popularniejszych sposobów zarabiania przez internet, ponieważ…

Zarabianie na reklamach

reklamy

Klikanie w reklamy to chyba najprostsza metoda zarabiania w internecie, która wymaga jedynie…

Aplikacje do zarabiania pieniędzy na telefonie

Telefon możemy wykorzystać też do zarabiania pieniędzy. Wystarczy, że….

Cashback i kody rabatowe

Cashback i kody rabatowe to świetny sposób, aby zaoszczędzić, oraz otrzymać zwrot części pieniędzy wydanych na…

Jak zdobywać poleconych

Jest wiele możliwości by zdobywać poleconych poprzez własny reflink, a najważniejsze z nich to:

  • Znajomi. Osoby, które znamy łatwiej namówić do zapisu z naszego reflinka. Można opowiedzieć o danym programie i wyjaśnić zasady jego działania,
  • Własna strona internetowa lub blog. Wykorzystanie posiadanej aktualnie strony lub założenie jej specjalnie w tym celu pozwala na zdobycie dodatkowych poleconych. Wystarczy umieścić reflinki w widocznych miejscach,
  • Wykorzystanie programów zarobkowych. Strony płacące za oglądanie różnych reklam umożliwiają również ich zakup. Podane tam strony (w postaci reflinka) zobaczą inni użytkownicy tam zarejestrowani. Ten sposób pozwala zdobywać poleconych, lecz nie należy do za bardzo skutecznych. Wszystko dlatego, że wielu użytkowników zazwyczaj będzie znało już daną stronę, a może nawet posiada tam konto,
  • Strony oferujące wymianę ruchu. Strony te pozwalają oglądać dużą ilość stron innych by potem oni oglądali strony podane przez nas. Skuteczność podobna do powyższego sposobu,
  • Fora internetowe. Można tu wrzucić reflinki do sygnatury oraz stworzyć specjalny wątek poświęcony konkretnej stronie. W tym drugim przypadku najlepiej zrobić to na forach powiązanych tematycznie, aby temat nie został uznany za spam.

Z pewnością nie są to jedyne możliwości, ale te najczęściej spotykane.

Ile można zarobić na Reflink?

Ciężko określić ponieważ zarobki z jednego polecenia mogą się bardzo różnić, ale najczęściej jest to od kilku do nawet kilkuset złotych. Oczywiście często uzależnione jest to od stopnia trudności w pozyskaniu klienta lub osoby zainteresowanej rejestracją w danym portalu. Na najwyższe prowizje można liczyć promując programy finansowe, ale lecz jest to wysoki stopnień trudności.

Szukając na stronie znajdziecie wiele różnych serwisów, o różnych stopniach skomplikowania. Jako przykład może posłużyć serwis Sejfik, który posiada aż 4 poziomy poleceń.

Reflink – Opinie

Reflinki to bardzo ciekawy sposób przede wszystkim na zwiększenie popularności danego serwisu, ale także z korzyścią dla polecającego. Zdarza się jednak, że nie są one wykorzystywane zgodnie z przeznaczeniem. W wielu miejscach można się spotkać z sytuacją, że osoba zarejestruje się z własnego linku i wykonuje czynności, aby otrzymać dodatkowy bonus. Może to być np. wbicie określonego poziomu w grze komputerowej, lub premie które są przyznawane jednorazowo za rejestracje użytkownika.

Co sądzicie o reflinkach? Może macie własne miejsca na ich promowanie? Podzielcie się swoją opinią w komentarzu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *