Płatne Promowanie PTP

Programy GPTR to w sumie bardzo łatwy sposób na zarobienie swojego pierwszego grosiwa w internecie. Działanie jest proste, po prostu dostajemy wynagrodzenie za oglądanie reklam oraz prowizje od poleconych. Oprócz tego w programach tego typu mamy inne możliwości zarobku. Między innymi wynagrodzenie za promowanie PTP.
Takich programów Get-Paid jest aktualnie dużo co wydać by się mogło korzystne lecz nie na dłuższą metę. Przy dużej ilości jest to dosyć czasochłonne więc najlepiej ograniczyć się do tych najlepszych. Przede wszystkim sprawdzonych bo nikt chyba nie chce klikać za darmo… są oczywiście też wyjątki. Jak to wygląda i jakie serwisy mogą nam pomóc w Płatnym promowaniu PTP?

PTP – Co musisz wiedzieć ?

PTPPŁATNE PROMOWANIE STRONY. Dzięki PTP możemy znacznie zwiększyć nasze zarobki w tego typu programach. Zwiększamy zarobki przy czym inwestujemy w pomnożenie stanu naszego konta. System polega na promocji specjalnego linku ptp, którego nie należy mylić z linkiem polecającym. W skrócie polega to na tym, że robimy ruch na danej stronie używając własnego unikalnego linku.

Przykładowy link PTP – http://sejfik.com/pages/ptp.php?refid=zagon
Proszę zwrócić uwagę na fragment „ptp.php„. Ważne, jeżeli chcemy promować PTP.
Jeżeli nie jesteś pewny otwórz link. W przypadku reflinku jest to po prostu strona programu, natomiast link PTP otwiera stronę, która składa się z nagłówka gdzie możemy znaleźć informacje o zaliczeniu wyświetlenia, bądź nie. W nagłówku znajduje się również link do strony domowej serwisu, który jest reflinkiem.

Jak się pewnie większość domyśliła naszym zadaniem jest promowanie tego linku do PTP. Przez promocje należy rozumieć dostarczanie wejść na link. Jeżeli ktoś wejdzie w link, nie otrzymujemy bezpośrednio pieniędzy, lecz tzw. kredytki, które później wymieniamy na gotówkę gdy uzbieramy ich minimalną ilość do wymiany (najczęściej 1000). W PTP rozróżniamy dwa typy naliczania, które szczegółowo zostały omówione w temacie niżej.

Rodzaje PTP

Sposób naliczania jest często bardzo niezrozumiały dla początkujących. Głównie to wyróżnia się dwa rodzaje płatnego promowania – UV (czyli unikalna wizyta) oraz nonUV (unikalne + następne, które nie są już unikalne).
Postaram się w skrócie wyjaśnić. Wyobraźmy sobie osobę X która dostała od dwóch kolegów link do tego samego serwisu z naliczaniem UV. Pierwsze jego kliknięcie będzie unikalne, natomiast drugi kolega nie dostanie punktu za odwiedziny kolegi ( co 24h). Natomiast w PTP nonUV osoba X może klikać nawet 10 lub 50 różnym kolegą i każde wejście zostanie zaliczone.
Zapoznanie się z tymi systemami pozwala na wybranie najbardziej odpowiedniego sposobu zdobywania kredytek.
Jeszcze raz dla wyjaśnienia – promowanie PTP i rodzaje:

  • UV (unique visits) – Wizyty unikalne w ciągu 24h, czyli kredyty otrzymujemy tylko za każdego nowego użytkownika. Po 24h użytkownik może kliknąć i wizyta będzie zaliczona jako unikalna.
  • nonUV (non unique visits) – nie unikalne wizyty. W tym wypadku otrzymujemy kredytki bez względu na to czy użytkownik widział już tą stronę, czy też nie.

Serwisy pozwalające zarabiać na PTP

W tabeli przedstawię większość PTR’ów z możliwością zarabiania poprzez PTP. Możemy wyczytać z niej stawkę za 1000 kredytek, system naliczania czy są to UV (tylko unikalne) czy nonUV (unikalne i nieunikalne). Przejdźmy do konkretów – Dane z 06.2020 roku

Adres strony

Stawka za 1000 kredytków

Uwagi


Sejfik.com – UV i nonUV

 1.768 zł

Promowanie PTP na 3 poziomach. Wymiana kredytek uwarunkowana aktywnością w sekcji PTC (z możliwością zmniejszenia wymogu poprzez wykupienie VIP).


1.00 zł

Wymagane jedynie pełne wczytanie strony PTP.


Zielonymail.com – nonUV

2.00 zł

3 opcje promowania. Wymagane pełne wczytanie strony PTP.


1.50 zł

Wymagane pełne wczytanie strony PTP. Trzeba zwrócić uwagę, że to tylko UV.


1.50 zł

Wymagane pełne wczytanie strony PTP.


Gdzie i jak promować PTP

Rozwiązanie znajduje się bardzo blisko. To właśnie przecież Get-Paid, a dokładnie PTC jest stworzony po to aby sprowadzić traffic (ruch) na konkretną stronę. W tym przypadku będzie to strona na nasz link PTP. W skrócie- wykupujemy płatne kliki na naszą stronę, możemy to zrobić z zarobionych środków na koncie lub zainwestować gotówkę.
Zazwyczaj w programach istnieją specjalne tanie kliki, które są tańsze od zwykłych i idealnie nadają się do promocji PTP co więcej często służą tylko jako promowanie PTP. Tak więc przykładowo wykupujemy 1000 wejść na stronę za 50 gr, a za 1000 kredytek otrzymujemy 1 zł 50 gr. Z tym, że oczywiście nie możemy liczyć na 100% skuteczność.

Kolejny przykład, gdy promujemy w dwóch różnych serwisach ten sam link ,wtedy jeden user wejdzie 2 razy w nasz link i premia niestety nie zostanie zaliczona. Na szczęście mimo wszystko, ostatecznie na 99% otrzymamy zwrot inwestycji plus nasz zarobek. Dlatego polecam Promowanie PTP raczej dla początkujących. Gdy kupujemy kliki musimy zwrócić uwagę czy aby na pewno strona jest zaakceptowana przez administracje, jeśli nie możemy poprosić o jej zaakceptowanie.

Dobrym pomysłem na zdobycie kredytek w UV only będzie promocja linku poza światem get-paid. Wtedy nie musimy się przejmować, że osoba, która wchodzi na nasz link ptp już wcześniej odwiedzała jakiś ptp skoro nie klika w get-paid. Przykładem takiej promocji może być np. stopka na forum, która zachęca do kliknięcia w link. Trzeba jednak pamiętać, że forum musi być wtedy zaakceptowane, a nie wszystkie tego typu programy pozwalają w ogóle na akceptacje stron z poza świata Get-Paid. Sejfik.com jest stroną, która umożliwia promocje na innych stronach poprzez linki na stronie, czy reklamy pop-up ale takie strony zazwyczaj są pod szczególną obserwacją.

Płatne promowanie – Kilka uwag

Sytuacja nie jest tak prosta i klarowna przy naliczaniu UV only. Stawki kilkakrotnie wyższe od tych w non only UV zachęcają do promocji, ale musimy pamiętać, że user mógł wcześniej wejść na link PTP innej osoby z danego serwisu.

Podsumowując czym program jest mocniej promowany, tym trudniej zdobyć kredyki. Tego problemu nie ma w naliczaniu nonUV, gdyż jedna osoba może zaliczyć kredytka nieskończonej ilości promotorów. Ostatecznie jednak nie można się zrażać do systemu UV, ponieważ w ostatecznym podsumowaniu zarabiamy mniej więcej tyle samo (mniejsza ilość kredytek, ale kilka razy wyższa wartość), a przy dobrym rozeznaniu i odrobienie sprytu o wiele więcej.

Zasady płatnego promowania

Oczywiście w przypadku omawianej PTP nie możemy sobie pozwolić na wrzucanie takich linków w dowolne miejsca. Każda strona ma własne zasady i przed promowaniem powinniśmy je przeczytać. Poniżej jako przykład zasady dotyczące płatnego promowania w powyższych serwisach.

Sejfik

W przypadku sejfika musimy spełnić kilka warunków i zasad przed promowaniem PTP:

  • Nasze kredytki możemy wymienić na pieniądze tylko wtedy, gdy nasza aktywność w reklamach punktowych wynosi przynajmniej 20%, możemy obniżyć ten wymóg do 1%. Warunkiem jest ulepszenie konta do statusu VIP z aktywnym pakietem promotora PTP. Decydując się na kupno otrzymujemy dodatkowo +4% do każdej wymiany kredytek na gotówkę,
  • PTP nie może znajdować się w ramkach iframe, z pewnymi wyjątkami,
  • Nie możemy wstawiać linku PTP jako adresu obrazka oraz stosować innych technik, które powodują wywołanie strony bez jej prawidłowego wyświetlenia,
  • źródło wejść musi być widoczne (zaliczane jest maksymalnie 25 bezpośrednich wejść dziennie tzn. bez źródła odwiedzin),
  • Zabronione jest stosowanie oprogramowania oraz systemów, które służą do generowania sztucznych odwiedzin.

Serwisy Arial-Media

Pozostałe serwisy na liście (Imperium Reklamy, Zielony Mail, Puls Reklamy i Świat Reklam) należą do firmy Arial-Media, tak więc zasady mają większości takie same. Wejdź zobaczyć krótki opis każdego z serwisów –> Arial-Media Lista

  • Promować możemy tylko w polskich serwisach GTPR, które są wypłacalne i nie mają żadnych regulaminowych haczyków dotyczących wypłaty. Listę zaakceptowanych serwisów możemy zobaczyć klikając w „zaakceptowane strony”, gdzie znajdziemy również wszystkie statystyki dotyczące kliknięć, tych zaakceptowanych oraz średni CPM,
  • Nie możemy promować poprzez umieszczanie w innym PTP, autosurfy, manualsurfy oraz przez wysyłanie znajomym linku.

Opinie PTP

Płatne promowanie (PTP) – teoretycznie nie ma w tym nic skomplikowanego, lecz przy nieumiejętnym podejściu do tematu może przyniesie tylko straty. Najlepiej, metodą prób i błędów sprawdzić różne warianty na mniejszych stawkach, a dopiero później podejmować decyzję dotyczącą zarabiania na PTP. Całkiem dobrym wyborem mogą okazać się mało popularne i nowe serwisy, ze względu na mniejszą konkurencję. Dzięki temu będziemy mieli z pewnością więcej zaliczonych unikalnych wejść (UV), również w rotatorach. Niestety płatne promowanie ma wadę, że nie daje nam żadnej gwarancji czystego zarobku.

Macie jakieś doświadczenia z systemem PTP? Znacie już płatne promowanie PTP ? Podzielcie się swoją opinią w komentarzu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *