Kraniki Kryptowalut

kraniki kryptowalut

Kraniki kryptowalut, inaczej możemy określić jako faucet. W wielkim skrócie są to strony, które można powiedzieć „rozdają” części ułamkowe wybranej kryptowaluty (np. Bitcoina ,ale również wiele innych) w zamian za naszą bardzo prostą aktywność. Zazwyczaj to zadanie będzie wyglądało tylko i wyłącznie na zalogowaniu się na odpowiedniej stronie i kliknięciu przycisku( np. claim lub roll) co określoną ilość czasu. Oczywiście warto także zauważyć fakt, że kraniki dodatkowo pozwalają nam zwiększyć ilość zdobywanych przez nas satoshi lub coinsów na kilka sposobów. W internecie znaleźć można mnóstwo takich kraników, ale w których warto się zarejestrować? Czy tylko kraniki to sposób na zarobienie na kryptowalutach? Przeczytaj więcej poniżej.

Najlepsze Kraniki Kryptowalut

Największa ilość kraników oczywiście pozwala na odbieranie Bitcoina. To wszystko z powodu jego popularności, która ciągle rośnie. Na chwile obecną jest dosyć mało kraników godnych uwagi i polecenia. Może to i z powodu kraników, które były powiązane z coinpot’em i były dosyć dobrze prosperujące. 7 kraników powiązanych z coinpot’em, zaprzestało działalności 31 stycznia 2021r. Tak więc będę starał się dodawać kraniki te w których warto obecnie klikać. Na tę chwilę będzie to lista serwisów bez opisu, stopniowo będą one dodawane.

FreeBitcoin to na pewno jeden z tych lepszych kraników Bitcoin. Posiada bez wątpienia wiele opcji, które pozwalają powiększyć ilość zebranych kryptowalut oraz pozwala odbierać satoshi co godzinę.
Obecnie opłaty za wypłatę to około 2500 satoshi


FaucetCrypto – kranik z wyborem aż 20 kryptowalutach. Za aktywność dostajemy doświadczenie. Czym wyższy poziom będziemy otrzymywać coraz więcej. Dodatkowo pozwala zarabiać na klikaniu u w reklamy jak również wykonywaniu zadań. Coins’y możemy odbierać co 40 minut.
Wypłata od 1000 monet, opłata tylko 50 monet.


Coinpayu – Zarabiamy głównie na oglądaniu reklam, ale również serwis posiada faucet co godzine. Wypłata jest różna w zależności od sposobu wypłaty. Na Faucetpay jest już od 3000 satoshi

Ile czasu trzeba poświęcić na kraniki kryptowalut?

Czas jaki musimy odczekać pomiędzy kolejnymi kliknięciami w kranikach zazwyczaj bywa bardzo krótki. Niektóre faucety mają czas jedynie 5 minut co każde kliknięcie a ostatnio nawet widziałem parę z krótszym czasem. Niestety pomimo, że może wyglądać to kolorowo wcale takie nie jest i raczej nie jest to za bardzo opłacalne. Najzwyczajniej musimy się więcej naklikać, ale oferowana nagroda nie jest dosyć satysfakcjonująca.

Przykładem jest serwis Viefaucet
Faucet co 2 minuty ! Zarobić oczywiście możemy. Z czasem mamy coraz większy poziom i dostajemy nieco więcej, ale musieli byśmy poświęcić dużo czasu. Wypłata bez minimum na Faucetpay

Po 31 stycznia 2021 znany wcześniej coinpot i podłączone do niego kraniki zaprzestały działalności, w tamtym wypadku ilość coinsów do odebrania kumulowała się. W aktualnie istniejących kranikach czas jest stały oraz ilość bitów, coinsów, satoshi do odebrania się nie zwiększy. Nawet jeśli zaczekali byśmy o wiele dłużej niż czas potrzebny do następnego kliknięcia. Dlatego najlepszy rezultat byłby gdybyśmy odbierali nagrodę od razu kiedy minie czas i jest to już możliwe, ale wystarczy też że klikniemy raz na kilka godzin. Przy nie wylogowaniu się z serwisu na telefonie taką czynność możemy zrobić bardzo szybko nawet w wypadku paru serwisów. Z tymi z krótszym czasem zajmuje nam to proporcjonalnie więcej czasu.

Od czego zacząć ? Kraniki kryptowalut – Jak zbierać ?

Wiadomo, że początki są trudne, ale jedyną trudnością jaka nas spotka to wdrożenie się w system jak to wygląda od środka. Tak więc samo przyzwyczajenie się nie będzie trwało wcale dużo czasu tak więc każdy sobie z tym bez problemu poradzi. Poza tym nasza systematyczność pozwoli na obserwację naszego konta, które będzie rosło coraz bardziej. Zacznijmy zatem od początku i poznajmy podstawy co sprawi, że szybciej wejdziemy w temat zarabiania na kranikach.

Tak więc za myślą przewodnią tematu warto zacząć zbierać kryptowaluty w darmowych kranikach. Zarabiają one na reklamach a w niektórych kranikach na klikaniu w takie reklamy zarabiamy i my. Jeżeli chodzi o same reklamy to wygląda to podobnie jak w Klikaniu w reklamy. Oczywiście przed zaczęciem zarabiania w taki sposób i poświęceniem swojego czasu na zbieranie np. bitcoinów lub innych kryptowalut, musimy upewnić się czy aby na pewno jest godny uwagi. Jak można się domyślić, nie wszystkie takie serwisy są wypłacalne i uczciwe, dlatego też nie powinniśmy ich używać. Kraniki kryptowalut, które budzą nasze wątpliwości czyli np. za wysokie stawki za kliknięcie.

Ważną sprawą, którą warto poruszyć to blokowanie reklam. Gdy wejdziemy na stronę kraniku i nie wyświetli nam się żaden przycisk do odebrania krypowaluty oznaczać to może, że mamy włączony Adblock. W takim wypadku, albo trzeba wyłączyć adblocka, albo stracimy możliwość zbierania krypowalut.

Często w przypadku kraników mamy do czynienia z rozwiązaniem Captcha, aby odebrać nagrodę. W zasadzie istnieją różne ich rodzaje zaczynając od obrazków jak również takie, które proszą nas o uzupełnienie brakujących w słowie liter lub przepisaniu tekstu z obrazka. Możemy tutaj spotkać zarówno polską wersję językową jak i tą po angielsku. Czasami jest to tłumaczone z języka obcego przez przeglądarkę chrome, ale nawet jeżeli tak nie jest zawsze można szybko sprawdzić w wyszukiwarce np. jako translator.

Gdzie przechowywać kryptowaluty?

Tak więc zarabiamy i przydałoby się w dalszym etapie gdzieś przetrzymywać nasze kryptowaluty. Do tego służyć mogą serwisy typu Faucetpay i giełdy, gdzie raczej z reguły nie przetrzymuje się tam dużych ilości na dłuższą metę. Jeżeli od razu nie chcemy sprzedać naszych kryptowalut mamy do dyspozycji specjalne portfele. W przypadku większości kraników zbieramy je na wewnętrzne saldo dopóki nie prześlemy ich na inny portfel lub bezpośrednio na giełdę. Można powiedzieć, że kraniki to takie małe portfele internetowe na których również możemy trzymać różne waluty. W takim przypadku należy pamiętać, że nie wiadomo jak długo taki serwis będzie jeszcze funkcjonował i był wypłacalny.

FaucetPay

FaucetPay to jednocześnie portfel mikropłatności oraz platforma zarobkowa. W wielkim skrócie jest to serwis do którego możemy przelewać swoje zarobione kryptowaluty w różnego rodzaju serwisach i kranikach

Wymiana Kryptowalut na pieniądze

Bez wątpienia ta najlepsza i najprzyjemniejsza chwila to oczywiście wymiana zebranych przez nas kryptowalut z kraników na realne pieniądze. Dla niecierpliwych możemy to robić w zasadzie od razu gdy je zbierzemy lub poczekać chwile z wymianą. W tym drugim wypadku liczyć możemy, że nastąpi wzrost wartości kryptowaluty którą posiadami i dopiero sprzedaż. Na chwilę obecną kursy prawie ciągle rosną, więc nie jest to wcale taki głupi pomysł. Aby dokonać wymiany na pieniądze musimy je najpierw sprzedać. Dokonamy tego na różnych giełdach kryptowalut, później zgromadzone tam pieniądze możemy przelać bezpośrednio na nasze konto bankowe.

coinbase

Coinbase jest to platforma online służąca do kupowania, sprzedawania oraz przechowywania przeróżnych cyfrowych walut (kryptowalut). Obsługuje ich naprawdę dosyć sporą ilość.

Jakie rodzaje kraników możemy spotkać ?

W internecie spotkamy wiele różnego rodzaju serwisów z tzw. kranikami kryptowalut. W zasadzie będą się one różnić między sobą przede wszystkim czasem po którym możemy odebrać po raz kolejny kryptowalutę oraz wartość tej puli czyli to co dostaniemy. Często możemy się spotkać, że wiele z nich będzie oferowało również inne dodatkowe opcje, które pozwalą nam zdobyć kryptowaluty również w inny sposób( np. PTC), tak więc zbieranie jest jeszcze szybsze. Bez wątpienia warto zwrócić uwagę na minimalną kwotę wypłaty kryptowaluty oraz gdzie i w jaki sposób możemy to zrobić. Warto się temu przyjrzeć.

Uwaga! Nie tak kolorowo, uważaj na kraniki kryptowalut

Chcąc zarobić na kryptowalutach, po prostu zgromadzić ich pewną ilość lub dorobić do już posiadanych UWAGA! Gdy poszukujemy strony z faucetami dla siebie, nie możemy dać się zrobić w balona ! Porażająco wysokie kwoty wypłat ? Zazwyczaj w taki sposób możemy zostać oszukani i stracić mnóstwo czasu na kranik które są scam’em. Nie dajmy się oszukać , jeżeli chodzi o kraniki zazwyczaj nasze zajęcie będzie polegało na zbieraniu raczej małych ilości i ich wypłacaniu.

Gdy zbierzemy w kraniku minimum do wypłaty warto przelewać od razu na wybrane przez nas portfele. Umożliwiają one w zasadzie niemal natychmiastową wypłatę zebranych kryptowalut, więc nie powinniśmy na to długo czekać. W taki sposób możemy szybko zweryfikować które z naszych kraników płacą, a które oszukują.

Jak inaczej zarabiać w internecie

Oczywiście zbieranie kryptowalut na tzw. „kranikach” jest na pewno jedną z tych łatwiejszych opcji zarabiania przez internet, ale bez wątpienia nie jedyny. Potencjał zarobkowy jest raczej niski tak więc warto połączyć ze sobą parę różnych sposobów w celu zwiększenia internetowego zarobku. Na pewno możemy w miarę szybko zarobić pierwsze pieniądze w takich serwisach lecz zazwyczaj nie są to aż tak duże kwoty. Mamy oczywiście też wahania kursu co sprawia, że za tą samą ilość dostać możemy różną ilość pieniędzy. Do momentu naszej wypłaty może się tak zdarzyć że wzrośnie kurs i jest to jak najbardziej prawdopodobne możemy zyskać o wiele więcej. Tak więc warto zapoznać się z innymi sposobami zarobku w internecie.

Zarabianie na ankietach

Wypełnianie ankiet to jeden z popularniejszych sposobów zarabiania przez internet, ponieważ…

Zarabianie na reklamach

Klikanie w reklamy to chyba najprostsza metoda zarabiania w internecie, która wymaga jedynie…

Opinie – Czy opłaca się zbieranie kryptowalut

Przeważnie ilość zbieranych kryptowalut jest stosunkowo mała co za tym idzie zysk również w tym wypadku nie jest duży. Mając większą ilość wygląda to już całkowici inaczej, ponieważ kurs kryptowalut jest dosyć niestabilny i istnieje również szansa, że kurs znacznie pójdzie w górę zwiększając wartość przy wymianie. Niestety nie możemy być tego pewni i kurs może również pójść w dół na czym zebrane kryptowaluty stracą na wartości.

Pierwszy to na pewno fakt, że nasze klikanie nie wymaga tutaj dużej ilości czasu. Zazwyczaj wystarczy poświęcić kilka sekund, aby nasze kliknięcie zostało zaliczone. Taka sytuacja jest gdy jesteśmy użytkownikiem telefonu i robimy to mobilnie oraz zapamiętujemy logowanie do naszego kranika. Oczywiście są też kraniki gdzie mamy więcej możliwości zarobienia i tam musimy poświęcić nieco więcej czasu. Zwrócić uwagę należy także na możliwość zapraszania znajomych za pomocą reflinka, co na pewno zwiększy nasz potencjał zarobkowy z kraników i dzięki temu zacznie tworzyć dodatkowy dochód pasywny.

Może ma ktoś jakieś doświadczenie z jakimiś kranikami kryptowalut? Zapraszam do podzielenia się opinią w komentarzu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *