Jak zarabiać na blogu

Rozwój internetu przez lata przyczynił się do bardzo wielu możliwości zarobkowych. Jednym ze sposobów na dochody z internetu jest zarabianie na blogu lub stronie internetowej. Jak tego dokonać i w jaki sposób sprawić, żeby witryna zyskała potencjał umożliwiający zarabianie w taki sposób pieniędzy? Jakie mamy możliwości generowania dochodu z ruchu na naszej stronie lub blogu?

Zarabianie na blogu

Od czego zacząć – zarabianie na blogu

Praktycznie codziennie w sieci pojawia się bardzo dużo nowych blogów oraz portali tematycznych jak i stron internetowych. Naprawdę wysokie zarobki, które mogły by satysfakcjonować jest w stanie generować jedynie mały odsetek z nich. Wiąże się to przede wszystkim z ogromną ilością pracy którą trzeba włożyć w prowadzenie i promocję bloga lub strony. Przede wszystkim należy pamiętać – zarabianie na blogu bezpośrednio łączy się z ilością osób regularnie odwiedzających, obserwujących oraz komentujących. Jeżeli chcesz uzyskać taki wynik, treść bloga musi być unikalna i interesująca z punktu widzenia czytelnika odwiedzającego. Właściciel strony powinien umieć nie tylko przyciągnąć nowe osoby do takiego miejsca w sieci, ale także zatrzymać je na stałe.

Przyczynia się do tego ciekawy i wartościowy content, który napisany jest lekkim językiem i zawiera przydatne dla czytelnika informacje. Przykładem tutaj mogą być bardzo dobre blogi tematyczne o modzie, gotowaniu, czy też jakimś hobby. Najwięcej z czytelników trafia na takiego bloga dzięki skutecznemu pozycjonowaniu, dlatego nie możemy zaniedbać i zapominać o tej kwestii. Z całą pewnością jest to proces wymagający fachowej wiedzy oraz regularnej pracy, najlepiej taką czynności powierzyć wyspecjalizowanej firmie. W tym momencie możemy osobiście zająć się stroną merytoryczną bloga. Zaczynamy tworzyć wartościowe wpisy i tematy oraz umieszczamy dobrej jakości zdjęcia.
Możemy nieco poprawić pozycję swojej strony poprzez autosurf. Chociaż jest to w większości mało pomocne, warto od czegoś zacząć.

Zarówno czytelnicy jak i reklamodawcy, mając tak ogromny wybór blogów i stron. Z całą pewnością raczej nie zainteresują się propozycją średniej lub niskiej jakości. Jeżeli więc chcemy zacząć zarabianie na blogu to stronę techniczną musimy dopiąć na tzw. ostatni guzik.

Jak założyć bloga

Założenie naszego własnego bloga jest wbrew pozorom bardzo proste i w zasadzie wystarczy kilka minut, aby blog już istniał i mógł być odwiedzany przez innych internautów. Oczywiście dodawanie wpisów już zajmuję trochę czasu, ale sam blog można postawić naprawdę bardzo szybko. Po założeniu nie pozostanie już nam nic innego jak tylko zdobyć odwiedzających, co może już zająć trochę czasu.

Jak zarabiać na blogu, który ma swoich użytkowników

Internet daje nam obecnie w zasadzie nieskończone możliwości reklamy oraz promocji. Dlatego też właściciele różnych firm lub specjalne agencje do tego stworzone, poszukują miejsc, w których mogą promować pewne produkty lub usługi. Okazuje się, że to właśnie takimi miejscami są między innymi prywatne blogi i strony internetowe www. Często takowe odwiedzają czasem nawet setki tysięcy osób miesięcznie. Bloger zaś może taką powierzchnię reklamową udostępnić na swojej stronie, na przykład serwisowi reklamowemu Google Adsense lub podobnym tego typu systemom.

Ciekawe możliwości zarobkowe czyli jak zarabiać na blogu :

  • Program partnerski polega na promowaniu określonych produktów lub usług za pomocą specjalnych linków. Niektóre z nich charakteryzują się naprawdę wysokimi prowizjami, więc jest to chyba jeden z ciekawszych sposobów zarabiania na blogu.
  • Reklama kontekstowa to reklama dopasowana pod względem tematyki do treści strony, na której jest wyświetlana. Dzięki temu reklamodawca ma większe szanse, że czytelnicy zainteresują się daną reklamą.
  • Sieci afiliacyjne to serwisy, w których znajdziemy dużo prze różnych produktów i usług do promowania w jednym miejscu. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie musimy zakładać kont w wielu serwisach, aby promować różne oferty.
  • Reklama bannerowa czyli bannery stron, które wyświetlają się w miejscach do tego wyznaczonych. Możemy dogadać się indywidualnie z konkretnym reklamodawcą co do stawki, miejsca i czasu emisji lub wykorzystać firmę pośredniczącą,
  • Sprzedaż własnych produktów jak np. różnego rodzaju ebooki, koszulki, kubki czy szkolenia,
  • Płatny dostęp do treści. Wartościowe blogi czasem pobierają opłaty za dostęp do konkretnych artykułów lub plików, ale w dalszym ciągu jest to rzadko spotykana praktyka,
  • Bezpośrednia współpraca z markami. Do popularnych blogerów znane marki same się zgłaszają. W zależności od tematyki mogą to być np. recenzje czy opinie dotyczące przesłanych produktów.
  • Artykuły sponsorowane to wpisy, w których umieszczone są treści reklamowe.

Jaki sposób zarabiania jest najlepszy?

Mając własny blog z istniejącym już sporym ruchem nie ma potrzeby ograniczać się do wyboru jednej metody zarabiania na blogu. Warto więc połączyć wiele z nich, aby zwiększyć nasze zarobki. Czasem zdarzyć się może, że reklamy mogą nie dawać satysfakcjonujących zarobków, ponieważ wielu użytkowników korzysta z programów blokujących reklamy. Pewnym wyjściem z takiej sytuacji są okienka z prośbą o wyłączenie AdBlocka, lecz pewnie większość zwyczajnie je zignoruje. Pozostałe metody nie są w żaden sposób blokowane i pozwalają całkiem nieźle zarobić.

Często to początek dalszej kariery

Prowadzenie popularnego bloga czy też strony www, otwiera nam również wiele możliwości związanych z reklamą, ale już poza internetem. Na przykład ci najbardziej znani i lubiani blogerzy mogą wziąć udział w reklamach telewizyjnych. W taki sposób można znacząco zwiększyć zarobki, ponieważ na jednej takiej akcji idzie wzbogacić się o nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. Telewizje śniadaniowe również bardzo często zapraszają do udziału w rozmowach różnego rodzaju znanych blogerów. Odwiedzają także eventy i wydarzenia, za które co prawda nie otrzymują bezpośrednio wynagrodzenia, jednakże wypływają z nich pewne korzyści materialne.

Musimy jednak pamiętać, że taka kariera czeka jedynie tych najciężej pracujących i mających najlepsze pomysły na siebie blogerów. By zacząć zarabianie na blogu od dzisiaj, trzeba przede wszystkim znaleźć niezagospodarowaną jeszcze niszę i okazać się w niej ekspertem. To stopniowo może doprowadzić do popularności oraz pieniędzy.

Ile można zarobić na blogu

Zarabianie na blogu możliwe jest na wiele przeróżnych sposobów, a potencjał zarobkowy jest tutaj naprawdę bardzo duży. Od wielu czynników zależy ile zarobimy na takim blogu, ale bez wątpienia mogą to być kwoty, które pozwolą całkowicie zrezygnować z pełnego etatu. Oczywiście też nie każdy będzie w stanie osiągnąć taką popularność, ale nawet mniejsze kwoty mogą stanowić całkiem miły dodatek do naszej pensji.

Jaką tematykę wybrać, aby zarobić?

Z czasem może przyjść taki moment, że poważnie zaczynamy myśleć o założeniu bloga, ale zupełnie nie mamy pomysłu jakiej tematyki się podjąć. Możemy oczywiście wybrać tematykę z dużym potencjałem zarobkowym, ale zdecydowanie lepszym wyjściem jest po prostu wybór związany z naszymi zainteresowaniami lub hobby. Dużo lepiej prowadzić bloga, na który artykuły piszemy z przyjemnością i przede wszystkim wiemy o czym pisać niż pisanie na siłę tylko po to, aby coś zarobić. Im wyższe zainteresowanie danom tematykom, tym lepsze stawki możemy uzyskać. Finanse to jeden z tematów, który pozwala dobrze zarobić ze względu na wysokie prowizje i zainteresowanie tematem.

Blog jako promocja własnej firmy

Firmy świadczące określone usługi również często decydują się na założenie własnego bloga, który pozwala pozyskiwać im kolejnych klientów. Dobrze wypozycjonowane artykuły gwarantują dużą ilość odwiedzin osób zainteresowanych konkretnym tematem, co często przekłada się na zainteresowanie produktem lub usługą oferowaną przez firmę.

Jak inaczej zarabiać w internecie?

Własny blog to bez wątpienia jeden z lepszych i ciekawszych pomysłów na zarabianie pieniędzy przez internet, ale oczywiście nie jedyny. Warto poznać również pozostałe możliwości, które czasem można bardzo dobrze połączyć z zarabianiem na blogu.

Zarabiaj przez internet

Internet jest obecnie wszędzie dostępny, nic więc dziwnego, że zarabianie przez internet cieszy się coraz większą popularnością…

Skracanie linków

Skracanie linków

Skracanie linków to nie tylko zamiana długich adresów w krótsze, ale także świetny sposób na zarobek, jeśli…

Zachęcam także, sprawdzić hosting internetowy – Dhosting

Opinie

Własny blog to jeden z lepszych sposobów zarabiania pieniędzy przez internet, który dostępny jest w zasadzie dla każdego. Założenie bloga jest bardzo proste i możemy to zrobić też całkowicie za darmo, choć z pewnymi ograniczeniami. Mamy również możliwość skorzystania z własnego hostingu oraz domeny, co pozwoli na zniesienie wszelkich ograniczeń, ale wymagać będzie od nas wkładu finansowego. Nie jest to, jednak duża kwota, więc nie powinniśmy tego nawet odczuć, a dobry blog bardzo szybko na siebie zarobi.

Macie jakieś doświadczenia z zarabianiem na blogu? Podzielcie się opinią w komentarzu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *