Jak zaoszczędzić pieniądze

alertwalutowy
jak zaoszczędzić pieniądze

Oszczędzanie pieniędzy to bardzo trudny i ciężki temat któremu ciężko stawić czoła. O tym jak oszczędzać pieniądze powstało całe mnóstwo artykułów prasowych, książek czy nawet filmików na Youtube. Bardzo wiele osób może od razu skończyć dyskusję i stwierdzić, że nie ma z czego zaoszczędzić pieniędzy. Jednak jak się okazuje każdy z nas może zacząć oszczędzać i to w naprawdę prostych, codziennych sprawach. Tak więc jak zaoszczędzić pieniądze ?

Wskazówki – Jak zaoszczędzić pieniądze

Oszczędzanie nie jest wcale takie trudne jak się wydaje na pierwszy rzut oka i w zasadzie wszędzie możemy szukać oszczędności – musimy tylko mieć dużo chęci. Z pewnością jak każdy masz dużo wydatków, z niektórych można zrezygnować lub po prostu zamienić je na inne. Stosując się do kilku poniższych porad i trików możesz oszczędzić w ciągu miesiąca nawet kilkaset złotych. Trzeba tylko się tego przygotować i tego chcieć.

W domu

Jak można zacząć oszczędzanie pieniędzy w domu? Bardzo dużo pieniędzy każdy z nas marnuje poprzez złe nawyki. Nie martw się, łatwo jest się z nimi rozstać. Bardzo prostym i do wykonania przez każdego sposobem jest pamiętanie o małych rzeczach np. aby gasić światło kiedy wychodzimy z pokoju lub zakręcać wodę gdy myjemy zęby, lub korzystać częściej z prysznica a z wanny tylko od święta. Metoda małych kroczków daje bardzo duże efekty, które będą widoczne już po 1-2 miesiącach.

Na zakupach

Jak zaoszczędzić pieniądze na zakupach? Doskonały sposób na oszczędzanie to różnego rodzaju kody rabatowe lub internetowy cashback. W sieci kodów rabatowych jest niewyobrażalnie dużo i praktycznie każdego dnia można skorzystać na nowych, trzeba je tylko znaleźć. Dlaczego więc po co kupować coś w normalnej, regularnej cenie? Możemy zrobić to o wiele taniej i na tym zaoszczędzić! Warto wykorzystać serwisy oferujące kody rabatowe i cashback czyli zwrot części pieniędzy, które wydajemy w sklepach. Dobrym pomysłem jest chodzenie do mniejszych sklepów kupić konkretny produkt, po który idziemy, niż iść do hipermarketu i przynieść całą siatkę do domu gdzie poszliśmy tylko po 3.

Na jedzeniu

Jak oszczędzać pieniądze na jedzeniu? Z pomocą przychodzą badania w których udowodniają, że przeciętna, polska rodzina co każdy miesiąc wyrzuca jedzenie do śmieci. Jest to wartości około 50 zł!! Ciężko jest sobie wyobrazić większe marnowanie pieniędzy… Po prostu często jemy oczami. Trzeba zatem zastanowić się czy nie lepiej jest kupować mniej, powoli wyposażając lodówkę w brakujący produkty niż robić ogromne zakupy z których później część wyrzuca się na śmietnik.

Weryfikacja kosztów

Jak zaoszczędzić pieniądze weryfikując koszty? Warto co jakiś czas sprawdzić, posiadane przez nas osobiste konto w banku czy nie jest przypadkiem dla nas zbyt kosztowne. Aktualnie mamy czasy, w których konkurencja jest naprawdę ogromna. Nie mamy obowiązku zostać wierni swojemu bankowi, możemy znaleźć inny który ma przede wszystkim lepszą ofertę od naszej obecnej. Warto też korzystać z różnych promocji. Na posiadaniu osobistego ROR można jeszcze dodatkowo zarobić.
W najgorszym przypadku konto osobiste może nas kosztować nawet kilkaset złotych w ciągu roku! Prowadzenie rachunku, płatne przelewy bankowe, posiadanie karty debetowej oraz ubezpieczenie wszystko przekłada się w skali roku na ładną sumę. Po co tracić pieniądze, skoro możemy mieć darmowe konto w banku? Wystarczy zapoznać się z ofertami.

Na transporcie

Jak zacząć oszczędzanie pieniędzy na transporcie? Ekonomiczna jazda samochodem popłaca, ponieważ pozwala nam zaoszczędzać spore kwoty na paliwie każdego miesiąca. Nie będzie to chyba nic dziwnego, że osoby, mającą tzw. “ciężką nogą” będą płacić nawet do 20- 30% więcej za paliwo od tych, którzy stosują na co dzień zasady eco drivingu.
Ponadto postój na odpalonym silniku ? Często zdarza się, że ktoś nie myśli o tym stojąc dłużej, ponadto w niektórych przypadkach za takie coś można dostać mandat.

Na rozrywce

Jak oszczędzać pieniądze na rozrywce? Rozrywka w naszym życiu jest bardzo ważna, dzięki niem możemy się zrelaksować, odpocząć lub „od chamić”.Jak wiadomo nie samą pracą człowiek żyje i każdy musi się rozerwać, aby nie zwariować w tej całej pogoni za pieniądzem. Jednak można to zrobić mądrze i z głową. Zamiast iść do kina w weekend i wydać więcej pieniędzy, możemy zrobić to w ciągu tygodnia a film który już dawno chcieliśmy zobaczyć będzie tańszy. Najlepiej jest zrezygnować z seansów w weekend, są po prostu droższe.

Warto zainteresować się akcjami promocyjnymi sieci komórkowych, takich jak np. “środy z Orange”, możemy kupić wtedy bilety za pół ceny.
Warto pomyśleć o zrezygnowaniu z niezdrowej żywności w kinach np. popcornu i napoi gazowanych, które jak wiadomo mają zły wpływu na nasz organizm.
Wieczorami możemy zaprosić znajomych do domu i zorganizować spotkanie zamiast wydawać o wiele więcej wychodząc do pubu lub baru. Kwestia umowna, każdy zaproszony gości może przynieść coś do jedzenia lub picia. Takie imprezy to dobre rozwiązanie, wypadają znacznie taniej od tych klubowych. Plus dodatkowy, że pozwalają wzmacniać więzi przyjacielskie.

Jak zaoszczędzić pieniądze planując wszystko

Jak zaoszczędzić pieniądze dzięki planowaniu? Unikamy nagłych i często całkiem dużych wydatków. Prosty przykład to uczniowska wyprawka szkolna dla dziecka. Oczywiste jest, że szkoła zaczyna się 1 września. Wyprzedzając fakty możemy zacząć odkładać pieniądze na zeszyty, przybory szkolne już wcześniej aby koszt nie był dla nas jednorazowy i tak ogromny w jednym miesiącu. Drugi przykład to opłaty np. ubezpieczenie samochodu, o których też wiemy już wcześniej i warto wcześniej mieć przygotowane na to pieniądze. Dzięki planowaniu już nigdy nie będziemy mieć nagłych i niespodziewanych wydatków, które wyczyszczą nasz portfel suchej nitki.

Gdzie trzymać zaoszczędzone pieniądze

Gdzie trzymać pieniądze? Pieniądze, które uda nam się zarobić i zaoszczędzić warto trzymać w miejscach, które nie będą bezkarnie sobie leżały. Dobrym pomysłem jest by to pieniądze pracowały na siebie i na nas. Możemy je wpłacić na lokaty oraz konta oszczędnościowe. Sam procent nie jest szczególnie wygórowany, ale plusem jest to, że nie ryzykujemy utraty kapitału, jak ma to miejsce niektórych innych inwestycjach.

Podsumowanie – Jak zaoszczędzić pieniądze ?

Podsumowując oszczędzanie pieniędzy nie musi być takie trudne, trzeba nauczyć się kontrolować swoje wydatki i wiedzieć na co dokładnie wydajemy nasze pieniądze. Niektórych kosztów można się pozbyć w ogóle nie rezygnując z teraźniejszych wygód np. zmieniając dostawcę. Tak więc planujmy swój budżet domowy, to bardzo ważne, możemy zauważyć, jak dużo moglibyśmy zaoszczędzić pozbywając się niektórych nawyków.

Zapoznaj się ze sposobami zarobienia przez internet

Zarabianie na ankietach

Wypełnianie ankiet to jeden z popularniejszych sposobów zarabiania przez internet, ponieważ…

Zarabianie na reklamach

Klikanie w reklamy to chyba najprostsza metoda zarabiania w internecie, która wymaga jedynie…

Opinie

Chcesz dodać coś od siebie na temat oszczędzania ? Napisz komentarz.

One thought on “Jak zaoszczędzić pieniądze

  • 21 listopada 2020 o 17:12
    Permalink

    Ja polecam bo korzystam z programu goodie.pl Robiąc zakupy lub zamawiając w intrenecie u wybranych partnerów (jest ich bardzo duża ilość) dostaje się kilku procentowy zwrot. Po nazbieraniu 21zł można je wypłacić na konto bankowe. Ja używam przy zamawianiu z allegro , RTV EURO AGD czy pyszne.pl

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *