Jak wyłączyć adblocka

Aktualnie coraz częściej spotykamy się z tym, że reklamy znajdujące się na stronie są strasznie inwazyjne i utrudniają dostęp do treści, które nas interesują. Dlatego coraz więcej użytkowników blokuje reklamy za pomocą wtyczki takiej jak np. Adblock. Jest to dla niektórych oczywiste i wręcz konieczne. Czasem, jednak zdarza się, że nie pozostaje nic innego jak ją dezaktywować. Jeżeli chodzi o zarabianie w internecie jest to niemalże konieczne. Po co i jak wyłączyć Adblocka?

adblock

Jak wyłączyć Adblocka ? blokowanie reklam

Aby wyłączyć naszego Adblocka musimy kliknąć w przeglądarce ikonę odpowiedniego rozszerzenia, a następnie wybrać odpowiadającą nam opcję. Znajduje się ona zazwyczaj w prawym górnym rogu. Jeśli jej tam nie znajdziemy. Klikamy 3 kropki -> Więcej narzędzi -> Rozszerzenia.
Na oknie Adblocka zobaczyć można 4 opcje do wyboru:

  • Wstrzymaj Adblocka – wyłącza go całkowicie. Na każdej stronie aż do momentu ponownego włączenia.
  • Zablokuj reklamę na tej stronie – jeśli program nie blokuje nam prawidłowo, którejś z reklam, można samemu zaznaczyć taką reklamę do zablokowania.
  • Wstrzymaj blokowanie na tej stronie – wyłącza na stałe blokowanie reklam na aktualnie otwartej stronie.
  • Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie – wyłącza blokowanie reklam na aktualnej stronie oraz pozostałych podstronach znajdujących się w danej domenie. Przydaje się w sytuacjach, gdy często odwiedzamy daną witrynę. Dodanie jej na stałe do wyjątków zaoszczędzi czas na ręcznym wyłączaniu Adblocka.

Po co wyłączać blokowanie reklam

Na pierwszy rzut oka wydać się może, że reklamy nie są potrzebne i śmiało możemy je blokować. Osoby którym są nie potrzebne oczywiście je wyłączają. Zdarzają się jednak wyjątki. Z odpowiedzią kto może chcieć oglądać reklamy przychodzi np. zarabianie w internecie. Zazwyczaj takie serwisy by móc płacić użytkownikom, sami muszą zarabiać, więc trzeba wiedzieć jak wyłączyć Adblocka. Najbardziej oczywistym i od razu nasuwającym się przykładem takiego zarabiania jest klikanie w reklamy. Podczas blokowania ich za pomocą wtyczki nie będziemy już mieli możliwości ich zobaczenia. Skutkiem tego jest uniemożliwienie naliczenia odpowiedniego wynagrodzenia. Oczywiście to nie jedyna forma zarabiania w internecie, którą utrudnia Adblock.

Nieco inną sytuacją są serwisy, które uniemożliwiają dostęp treści użytkownikom, którzy blokują reklamy ( włączony Adblock). Przeważnie reklamy w dalszym ciągu nie są nam potrzebne. Niestety aby mieć dostęp do takiego materiału musimy wyłączyć Adblocka przynajmniej na jakiś czas.

Dlaczego warto wyłączyć Adblocka, mimo, że serwis tego nie wymaga?

Wiadomo nie od dziś, że utrzymanie strony internetowej kosztuje (na pewno więcej tych z dużą liczbą odwiedzających). Nic więc dziwnego, że właściciele często chcą aby w jakiś sposób poniesione koszty im się zwróciły. Przy okazji najlepiej aby generowały zarobek. Do jednych z podstawowych kosztów zaliczyć możemy hosting www ( np. Dhosting ) oraz domenę internetową, ale często dochodzi również np. reklama. Tworzenie nowych wpisów na blogu lub zajmowanie się witryną zajmuje zazwyczaj bardzo dużo czasu, więc warto też to uwzględnić. Jeżeli nie chcesz wyłączyć adblocka na stałe to warto dodać taką stronę, lub bloga na stałe do wyjątków. Jeżeli oczywiście też reklamy nie są nachalne i w niczym nam nie przeszkadzają. W ten sposób docenimy wkład twórców treści i ich poświęcony czas. Blokowanie reklam przecież nie zawsze jest koniecznością. Obecnie mało osób zwraca na to uwagę.

Sposoby zarabiania w internecie

Zarabianie na ankietach

Wypełnianie ankiet to jeden z popularniejszych sposobów zarabiania przez internet, ponieważ…

Zarabianie na reklamach

Klikanie w reklamy to chyba najprostsza metoda zarabiania w internecie, która wymaga jedynie…

Jak wyłączyć inne programy blokujące reklamy

Adblock jest chyba najpopularniejszym rozszerzeniem służących do blokowania reklam, ale nie jest oczywiście jedyny. Często używane programy to również:

  • Adblock Plus
  • uBlock Origin
  • Ghostery

Równiej w przypadku tych rozszerzeń wyłączenie ich jest podobne i bardzo proste. Trzeba znaleźć ikonkę danego rozszerzenia, -> wyłączyć ją lub przynajmniej dezaktywować na wybranej stronie.

Opinie

W zależności od użytkowania i sposobu w jaki korzysta się z internetu są osoby blokujące oraz nie. Ja wygląda to u Was ? Blokujecie ? Jesteście za tym czy też nie. Podziel się opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *