Darmowe zdjęcia

Osoby gdy prowadzą własną stronę internetową czy tez bloga lub zajmują się tworzeniem witryn potrzebują ciekawych grafik. Fajnie i najlepiej byłoby, aby były to przy okazji darmowe grafiki. Chociaż gdy w wyszukiwarce możemy znaleźć miliony najróżniejszych grafik, to jednak nie zawsze są one przeznaczone do użytku na innych stronach www czy nawet do celów prywatnych. Problemem tu są bowiem prawa autorskie do zdjęć i grafik. Gdzie zatem możemy pobrać bez obaw darmowe obrazki i zdjęcia?

Darmowe zdjęcie z serwisu poniżej

Skąd wziąć darmowe grafiki na stronę www

W przypadku gdy prowadzimy własną stronę internetową możemy dodawać na nią sporządzone przez siebie grafiki. Możemy również sięgnąć po gotowe darmowe zdjęcia, których w brew pozorom nie brakuje w Sieci. Oczywiście istnieje możliwość obejścia się bez jakichkolwiek zdjęć i publikowania na witrynie samej treści. Takie praktyki jednak zmniejsza zazwyczaj zainteresowanie stroną, czyli rzadszymi odwiedzinami. Dlatego też warto mieć pod ręką listę z takimi stronami, gdzie możemy pobrać całkowicie darmowe zdjęcia na swoją stronę – zarówno do celów prywatnych, jak i komercyjnych. Bardzo istotne jest tutaj w miarę możliwości zawsze sprawdzać ich licencję. Wyjątkiem są strony, gdzie będzie widniał komunikat o tym że jest darmowa licencja „free of any copyrights„.

Lista Stron z darmowymi zdjęciami

  • Pixabay.com – jest to strona posiadająca olbrzymią bazę bezpłatnych zdjęć na licencji Public Domain. Dzięki temu możemy bezproblemowo używać ich u siebie na stronach a nawet do celów komercyjnych. Co ciekawe istnieje również wtyczka do WordPressa – pozwala ona na wstawianie grafik bezpośrednio na swoją stronę. Prawda, że ułatwia życie? Możemy dodatkowo znaleźć tam też płatne zdjęcia które możemy kupić.
  • Unsplash.com – kolejna strona z darmowymi zdjęciami do pobierania na licencji Public Domain, które można wykorzystać zarówno do celów prywatnych, jak i również komercyjnych.
  • Publicdomainpictures.net – znana ze swojej ogromnej bazy darmowych zdjęć i obrazków, liczonych aż w tysiącach. Zdjęcia możemy również wyszukiwać za pomocą Pixabay.
  • Gratisography.com – jest to strona z wysokiej jakości zdjęciami, które są oczywiście bezpłatne i można je wykorzystać także w celach komercyjnych. Co tydzień pojawiają się kolejne.
  • Freeimages.com – można powiedzieć, że to skarbnica darmowych zdjęć, które dostępne są w przeróżnej jakości, a dodaje je tysiące przeróżnych artystów.
  • Pexels.com – oferuje tysiące zdjęć też bardzo dobrej jakości i to na licencji CCO. Każdego miesiąca pojawia się około trzy tysiące nowych obrazków.
  • Freestocks.org – to kolejna i ostatnia strona na tej liście gdzie również czeka na nas dosyć spora ilość najróżniejszych fotografii na licencji CCO.

Listę jest ciężko sporządzić ponieważ to tylko niektóre z najpopularniejszych stron zajmujących się tematem darmowych zdjęć. Lista ta jest zdecydowanie dłuższa i warto wydłużyć ją jeszcze o kilka ciekawych pozycji takich jak:
Refe, Startup Stock Photos, StockSnap, Foodshot, Negative Space, Skitterphoto, IM Free, Kaboompics, Skuawk czy Jay Mantri.

Zobacz także :
Jak założyć bloga – Dowiesz się jak i gdzie możesz założyć bloga,
Dhosting – czyli hosting www na którym możesz założyć swoją stronę internetową.

Darmowe zdjęcia – opinie

A może wy macie jakiś inne strony z których warto wziąć zdjęcia na swoją stronę lub bloga ? Może macie jakieś doświadczenia z wyżej wymienionymi ? Zapraszam do zostawienia komentarza poniżej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *