Adfly

Adfly powstał na początku 2009 roku i jest jednym z pierwszych serwisów tego typu. W przeciągu kilku lat stał się najpopularniejszym serwisem oferującym zarabianie na skracaniu linków. W przypadku Adfly głównym sposobem generowania przychodu jest monetyzacja skróconych linków prowadzących do reklam. 

Adfly – zarabianie

Adfly to serwis skracający linki. Wyświetla reklamę przed stroną docelową do której kieruje link. Dostępne są różne domeny jak np. q.gs, j.gs + cyfry/litery (lub nazwa własna).

By skrócić link wklejamy go w odpowiednie miejsce które jest widoczne na górze i klikamy shrink. Dalej możemy również wybrać domenę lub nazwę „Custom name „. Możemy również wybrać sposób wyświetlania reklamy „Advertising Type„. Dostępne możliwości to:

 • Interestitial Advertisement – reklama na całą stronę. Największy przychód.
 • Framed banner – reklama w postaci bannera u góry strony.
 • No advert – brak reklamy. W tej sytuacji nic nie zarabiamy, a po prostu używamy adfly do skrócenia linku by był bardziej przyjazny dla użytkownika.

Dodatkowe narzędzia (Tools)

 • Mass Shrinker – masowe skracanie linków. Wystarczy w odpowiednie pole wkleić listę swoich linków, jeden pod drugim.
 • Multiple links – opcja pozwala wkleić cały kod ze strony bez wybierania i wklejania pojedynczych linków. Opcja zmieni wszystkie znalezione linki na te z adfly.
 • Easy link – bardzo szybka metoda dodawania linków. Wystarczy zapamiętać początek adresu i dopisywać tylko na końcu adres odpowiedniej strony, bez konieczności ciągłego logowania.
 • Bookmarklet – coś w stylu rozszerzenia. klikając link z zakładek skracamy aktualny adres jednym kliknięciem.
 • Web Analytics – pozwala podpiąć google analytics by śledzić statystyki na swoim koncie google.
 • Full Page Script – dodanie skryptu na stronę, który automatycznie pozmienia znalezione linki. Dobra opcja jeśli strona zawiera bardzo dużo linków.
 • Website Entry Script – skrypt powodujący wyświetlenie skróconego linku według zdefiniowanych parametrów:
  • frequency_cap – ile razy ma się pojawiać jednemu użytkownikowi na 24 godziny.
  • frequency_delay – ilość minut po których reklama ma się pojawić.
  • init_delay – ilość sekund od załadowania strony, po których pojawi się reklama.
 • Export links and stats – eksport statystyk konkretnych linków do jednego pliku.
 • Domains – dodatkowa możliwość dodania własnej domeny wykorzystywanej do skracania linkó.
 • Pop Ads – wyskakujące okienka z reklamą przy wejściu na stronę.
 • Plugins – wtyczki.
 • Mobile – aplikacja ułatwiająca skracanie linków na telefonie.

Zarobki w Adfly

Z pewnością nie jest to mała suma, choć nie każdy będzie w stanie zarobić tutaj duże pieniądze na skracaniu. Wymaga to pewnego doświadczenia i czasu, ale zawsze warto spróbować. To ile można zarobić zależy przede wszystkim od aktualnej stawki dla danego kraju oraz samej ilości klików w tak skrócony link. Aktualne stawki można przejrzeć klikając payout rates na dole strony.
Zawsze możemy użyć skracania linków dodatkowo nie jako duży zarobek, lecz skracając co jakiś czas potrzebne nam linki. wysyłając je znajomym zawsze będzie wpadał nam jakiś dodatkowy grosik.

Wypłata

Wypłata z adfly odbywa się automatycznie raz w miesiącu (pierwszy dzień miesiąca), na wybrany serwis. Warunkiem jest posiadanie na koncie przynajmniej 5$. Adres podajemy w zakładce withdraw. Dostępne serwisy to:

Program partnerski

Sama obecność programu partnerskiego w Adfly na pewno jest na plus, choć jest to jedynie tylko 5% zarobków bezpośrednich poleconych. Oczywiście osoby zaproszone nic na tym nie tracą. Procent nie należy do najwyższych, ale zdecydowanie lepszy taki, jak miałby być żaden.

Jak inaczej zarabiać przez internet?

Adfly z pewnością przetarł pierwsze szlaki dla wielu innych serwisów skracających, ale trzeba też wiedzieć, że obecnie nie jest jedynym w swojej kategorii. Oczywiście zależnie od kraju, może okazać się, że stawki w innym serwisie będą zwyczajnie lepsze. Warto przed rozpoczęciem promowania porównać je z innymi. Skracanie linków to jak wiadomo nie jedyny sposób zarabiania przez internet. Warto połączyć tą metodę również z innymi.

Zarabianie na ankietach

Wypełnianie ankiet to jeden z popularniejszych sposobów zarabiania przez internet, ponieważ…

Zarabianie na reklamach

Klikanie w reklamy to chyba najprostsza metoda zarabiania w internecie, która wymaga jedynie…

Opinie o AdFly

Pewnie ciężko znaleźć wśród tych którzy dużo siedzą w internecie, kogoś kto z Adfly nigdy się nie spotkał. Jest to jeden z pierwszych serwisów tego typu, który działa zresztą do dziś i to bardzo dobrze. Stawki w dalszym ciągu dość wysokie, a sam serwis pozwala całkiem przyzwoicie zarobić.

Macie jakieś doświadczenia z serwisem? Podzielcie się opinią w komentarzu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *