Darmowe zdjęcia

Osoby gdy prowadzą własną stronę internetową czy tez bloga lub zajmują się tworzeniem witryn potrzebują ciekawych grafik. Fajnie i najlepiej byłoby, aby były to przy okazji darmowe grafiki. Chociaż gdy w wyszukiwarce możemy znaleźć miliony najróżniejszych grafik, to jednak nie zawsze są one przeznaczone do użytku na innych stronach www czy nawet do celów prywatnych. Problemem tu są bowiem prawa autorskie do zdjęć i grafik. Gdzie zatem możemy pobrać bez obaw darmowe obrazki i zdjęcia?

Darmowe zdjęcie z serwisu poniżej

Skąd wziąć darmowe grafiki na stronę www

W przypadku gdy prowadzimy własną stronę internetową możemy dodawać na nią sporządzone przez siebie grafiki. Możemy również sięgnąć po gotowe darmowe zdjęcia, których w brew pozorom nie brakuje w Sieci. Oczywiście istnieje możliwość obejścia się bez jakichkolwiek zdjęć i publikowania na witrynie samej treści. Takie praktyki jednak zmniejsza zazwyczaj zainteresowanie stroną, czyli rzadszymi odwiedzinami. Dlatego też warto mieć pod ręką listę z takimi stronami, gdzie możemy pobrać całkowicie darmowe zdjęcia na swoją stronę – zarówno do celów prywatnych, jak i komercyjnych. Bardzo istotne jest to, aby zawsze sprawdzać licencję. Wyjątkiem są takie strony, gdzie widzimy jasny komunikat – free of any copyrights.

  • Pixabay.com – jest to strona posiadająca olbrzymią bazę bezpłatnych zdjęć na licencji Public Domain. Można zatem bezproblemowo używać ich nawet do celów komercyjnych. Co też więcej, do dyspozycji jest także wtyczka do WordPressa, która pozwala na wstawianie grafik bezpośrednio na swoją stronę. Możemy dodatkowo znaleźć tam też płatne zdjęcia.
  • Unsplash.com – kolejna strona z darmowymi zdjęciami do pobierania na licencji Public Domain, które można wykorzystać zarówno do celów prywatnych, jak i komercyjnych.
  • Publicdomainpictures.net – słynie z ogromnej bazy darmowych obrazków, liczonych w tysiącach. Zdjęcia można wyszukiwać również za pomocą Pixabay.
  • Gratisography.com – jest to strona z wysokiej jakości zdjęciami, które są oczywiście bezpłatne i można je wykorzystać także w celach komercyjnych. Co tydzień pojawiają się kolejne.
  • Freeimages.com – można powiedzieć, że to skarbnica darmowych zdjęć, które dostępne są w przeróżnej jakości, a dodaje je tysiące przeróżnych artystów.
  • Pexels.com – oferuje tysiące zdjęć też bardzo dobrej jakości i to na licencji CCO. Każdego miesiąca pojawia się około trzy tysiące nowych obrazków.
  • Freestocks.org – to kolejna strona gdzie również czeka na nas dosyć spora ilość najróżniejszych fotografii na licencji CCO.

Listę jest ciężko sporządzić ponieważ to tylko niektóre z najpopularniejszych stron zajmujących się tematem darmowych zdjęć. Lista ta jest zdecydowanie dłuższa i warto wydłużyć ją jeszcze o kilka ciekawych pozycji takich jak:
Refe, Startup Stock Photos, StockSnap, Foodshot, Negative Space, Skitterphoto, IM Free, Kaboompics, Skuawk czy Jay Mantri.

Zobacz także :
Jak założyć bloga
Dhosting – czyli hosting www

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *